Přeskočit na obsah

V Číně vykolejil vlak, nejméně 19 lidí zemřelo

Z Wikizpráv
Poloha prefektury Fu-čou na mapě provincie Ťiang-si i na mapě Čínské lidové republiky

Neděle

V Čínské lidové republice dnes vykolejil vlak jedoucí po trati mezi Šanghají a Kuej-linem, populární turistickou destinací na jihovýchodě Číny.

Podle ministerstva železnic došlo k nehodě u města Fu-čou v provincii Ťiang-si v 2.10 místního času (tedy v 20.10 SELČ), když vlak vjel na část trati poškozenou půdním sesuvem. Nejméně 19 lidí zemřelo, dalších 71 je zraněných, z toho jedenáct vážně.

Záchranné týmy už odklidily z kolejí vlak samotný i osm tisíc kubických metrů bláta. Na pracích se podílelo podle odhadů zhruba dva tisíce lidí. Trať mezi Šanghají a Kchun-mingem nicméně zatím zůstává zavřená. Očekává se částečné zprovoznění provozu ve směru na jih asi v 20.00 místního času (14.00 SELČ) a úplné zprovoznění asi o místní půlnoci (tedy v 18.00 SELČ).

Zdroje

[editovat]

Tato zpráva byla založena zčásti nebo zcela překladem zprávy Train derails in China; nearly twenty reported dead na anglických Wikizprávách.

  • ŤING-ŤING, Chan. Death toll from China train derailment hits 19. Sin-chua [online]. 2010-05-23 [cit. 2010-05-23]. Dostupné z: [1]. (anglicky)