Přeskočit na obsah

V Českých Budějovicích protestovali studenti proti komunistické radní v radě kraje

Z Wikizpráv

Sobota

Účastníci demonstrace v Českých Budějovicích

Na náměstí Přemysla Otakara II. v Českých Budějovicích se dnes protestovalo proti obsazení postu krajské radní pro školství členkou KSČM Vítězslavou Baborovou. Demonstraci organizují třeboňští gymnazisté, ale protestu se zúčastnili lidé napříč všemi generacemi.

Třeboňští studenti již před časem sepsali petici a vyhlásili stávkovou pohotovost, a pokud hejtman Jiří Zimola nevyhoví jejich požadavku, chtějí 22. listopadu zorganizovat stávku studentů napříč Jihočeským krajem.

Na náměstí vyrostlo improvizované pódium, kde promluvili nejprve organizátoři protestu a poté i některé osobnosti – například rektor Jihočeské univerzity Libor Grubhoffer, hudební a filmový kritik Jan Rejžek nebo dokumentaristka Olga Sommerová.

Lidé přišli na demonstraci s protikomunistickými transparenty. Na náměstí se objevili i někteří odpůrci demonstrace a někteří kolemjdoucí se zapojovali do bouřlivých debat.

Média odhadovala účast od pěti set lidí až po odhad Českého rozhlasu 1500 demonstrujících.[1] Stejný počet uvedli na místě i sami organizátoři.

Galerie[editovat]

Související zprávy[editovat]

Zdroje[editovat]

  • MLSOVÁ, Ludmila. Ne komunistům v čele školství, protestovali lidé v centru Budějovic. iDNES.cz [online]. 2012-11-17 [cit. 2012-11-17]. Dostupné z: [2].
  • Ve čtvrtek budeme stávkovat, oznámili studenti na demonstraci. Českobudějovický deník [online]. 2012-11-17 [cit. 2012-11-17]. Dostupné z: [3].
  1. V Českých Budějovicích demonstrovalo na 1500 lidí proti komunistické radní. Rozhlas.cz [online]. 2012-11-17. Dostupné z: [1].

Externí odkazy[editovat]