V Berouně se konaly již 15. hrnčířské trhy

Z Wikizpráv

Pondělí

Berounské hrnčířské trhy

O tomto víkendu 10. a 11. září 2011 se na berounském Husově náměstí uskutečnil již 15. ročník hrnčířských trhů, na který se sjeli keramici nejenom z Čech, Moravy a Slezka, ale i ze Slovenska, Polska, Maďarska, Bulharska a Německa. Nejpočetnější skupina cizinců byla právě z Maďarka. I mezi návštěvníky se vyskytovali cizinci dorazivší z nedaleké Prahy. Na místě bylo slyšet slovenštinu, angličtinu, polštinu, ruštinu či francouzštinu.

Nenabízela se jen keramika z hlíny, ale i porcelánu a kameniny. Pro hladové návštěvníky byly připraveny stánky s občerstvením, prodávala se zde pečená kuřata a další dobroty z grilu, dále burčák či medovina. Pro děti se zde nafukovaly balónky a u stánku benefičního točení farní charity Beroun si mohly děti zkusit vytočit svůj hrneček. Pro děti a dospělé po oba dva dny hrála uprostřed Husova náměstí hudba a byl připraven bohatý program na pódiu. Nechyběla ani tradiční výstava uměleckých kusů a tombola.

Přímo na místě se návštěvníci mohli seznámit s Axmanovou technikou modelování keramiky vhodnou pro zrakově či mentálně postižené, seznámit se s plovoucí keramikou či technologií raku.

V době konání trhů se v Geoparku Barrandien, který je součástí Muzea Českého krasu, uskutečnil trh chráněných dílen.

Související zprávy[editovat]

Zdroje[editovat]

Čtete zprávu, která vznikla jako původní zpráva redaktora Juandev (diskuse, příspěvky), který ručí za její pravdivost. Pokud se vaše informace o události liší, Wikizprávy uvítají, pokud je s uvedením zdrojů doplníte či uvedete na diskusní stránce.

Externí odkazy[editovat]