V Brazílii byl objeven izolovaný domorodý kmen

Z Wikizpráv

Pondělí

Na leteckých fotografiích, které byly zveřejněny v pátek, byla v Brazílii objevena izolovaná domorodá skupina. Fotografie byly pořízeny u peruánské hranice poblíž řeky Envira. David Hill, pracovník v Survival International, uvedl, že toto jsou první fotografie pořízené v této oblasti za posledních 20 let.

Pořízeny byly spolupracující Brazilskou Národní Indiánskou Nadací (Fundação Nacional do Índio nebo FUNAI) a Speciálním Sekretariátem Domorodých Lidí vlády státu Acre. FUNAI drží kmeny v této oblasti pod dohledem 20 let, ale nikdy neuskutečnili žádný kontakt s těmito skupinami. FUNAI se také snaží předcházet invaze do jejich země, aby zajistili jejich autonomii.

V oblasti poblíž řeky Envira žije přibližně 500 domorodců, kteří jsou ohrožováni kácením lesů.

Obrázky pořízení z vrtulníku ukazují skupinu mužů nabarvených na červeno mířící luky a šípy na vrtulník. FUNAI oficiálně oznámila, že skupina žije v šesti tzv. dlouhých domech, ale nevědí do jakého kmene patří.

Snímky byly pořízeny s cílem ukázat světu, že stále existují izolovaní lidé. Tyto kmeny jsou však ohroženy zmenšováním jejich území, nemocemi a invazí.

Zdroje[editovat]