V Ohiu popravili dvojnásobného vraha

Z Wikizpráv

Středa

Strukturní vzorec smrtící látky – pentobarbitalu

V Ohiu ve Spojených státech amerických byl v úterý popraven devětačtyřicetiletý Clarence Carter. Proviněním, za něž byl odsouzen k smrti, bylo ubití spoluvězně, jímž skončila hádka o to, co budou sledovat v televizi. Jednalo se o letošní třetí popravu v Ohiu.

Odsouzený zemřel v 10.25 dopoledne po podání smrtící injekce v Southern Ohio Correctional Facility. V rámci celých Spojených států amerických to byl teprve druhý případ, kdy byl k popravě jako jediná látka použit pentobarbital, jenž je vyráběn hlavně jako předoperační sedativum. K popravě mělo původně dojít už v roce 2007, ale kvůli žalobě zpochybňující ústavnost trestu smrti injekcí se záležitost zpozdila.

Carter byl původně držen v Cincinnati za obzvláště zavrženíhodnou vraždu Michaela Hadnota. V prosinci 1988 ovšem zbil spoluvězně Johnnyho Allena, který byl vězněn za krádež. Podle vyšetřovatelů ho Carter bil, kopal a dusil déle než 25 minut. Už dříve v tomtéž měsíci ho udeřil v rámci hádky stran volby televizního kanálu. Allen zemřel o dva týdny později na následky zranění.

Popravě přihlíželi bratr a právník odsouzeného, příbuzní oběti nepřišli. Byli zde také dva zástupci médií (nejmenší mediální zájem od obnovení poprav v Ohiu v roce 1999) a venku před vězením protestovalo pět lidí.

Zdroje[editovat]

Tato zpráva byla založena zčásti nebo zcela překladem zprávy Ohio executes two-time murderer na anglických Wikizprávách.

  • Ohio executes jailhouse killer Carter. UPI [online]. 2011-04-12 [cit. 2011-04-13]. Dostupné z: [1]. (anglicky)