Přeskočit na obsah

V Orlové je jasno v zastupitelstvu

Z Wikizpráv

Středa

Radnice v Orlové

Na ustavující schůzi v Orlové se v pondělí sešlo zastupitelstvo vzešlé z nedávných komunálních voleb a ustavilo orgány města. V radě bude koalice ČSSD (4 mandáty), ANO (4 mandáty) a KDU-ČSL (1 mandát).

Starostou se stal podnikatel Ing. Tomáš Kuča, syn dnes již bývalého starosty Jaromíra Kuči. Posty místostarostek obsadily dvě ženy z hnutí ANO.

V opozici skončila vítězka voleb KSČM, s hnutími Volím Orlovou a Nezávislí. KSČM však mluví o podrazu, a to hlavně ze strany sociálních demokratů. Komunisté zmiňují, že jednali čestně se všemi stranami, hnutími i koalicemi, ale ČSSD je převezla. Dle KSČM chtěli sociální demokraté získat za každou cenu starostu města.

Sociální demokraté ale tvrdí, že s komunisty spolupracovat chtěli, ale nejvíce se jejich volební program schodoval s hnutím ANO a lidovci, a to až v 90 procentech.

Zdroje[editovat]

  • Čtete zprávu, která vznikla jako původní zpráva redaktora Vit.jurcak (diskuse, příspěvky), který ručí za její pravdivost. Pokud se vaše informace o události liší, Wikizprávy uvítají, pokud je s uvedením zdrojů doplníte či uvedete na diskusní stránce.
  • Novým starostou Orlové se stal Ing. Tomáš Kuča, místostarostkami Mgr. Renata Potyšová a Ing. Petra Jenčmionková. Aktuality - Město Orlová [online]. 2014-11-03 [cit. 2014-11-05]. Dostupné z: [1].
  • Petr Koláček: ANO 2011 nám nabízelo koalici už v den voleb. Karvinský deník [online]. 2014-11-05 [cit. 2014-11-05]. Dostupné z: [2].