Přeskočit na obsah

V primárkách demokratů v Západní Virginii získal 41 % vězeň

Z Wikizpráv

Sobota

Výsledky podle volebních okrsků: V černých vyhrál současný prezident Barack Obama, v červených vyhrál Keith Judd

V primárkách Demokratické strany k volbě prezidenta Spojených států amerických v Západní Virginii zvítězil podle očekávání a s 59,4 % hlasů současný americký prezident Barack Obama, ale překvapivě mnoho hlasů – 40,6 % – získal druhý v pořadí Keith Russel Judd. Ten je od roku 1999, kdy byl odsouzen na 17,5 roku za posílání výhrůžek univerzitě Nového Mexika, ve vězení.

Federální zákony sice zakazují vězňům hlasovat, ale nezakazují jim kandidovat. Sám Judd podle svých slov kandidoval ve všech prezidentských volbách od roku 1996, ale letos dosáhl zřejmě největšího úspěchu. Zdá se ovšem, že hlasy pro Judda byly především protestními hlasy proti Obamovi. Při minulých primárních volbách v roce 2008 v západní Virginii prohrál Obama s Hillary Clintonovou a získal jen 25,77 % hlasů.

Přestože Obama nezvítězil zatím ve všech primárkách zcela drtivě, má již v tuto chvíli dostatek delegátů, aby si mohl být jist, že letos bude kandidátem demokratů on.

Zdroje[editovat]

Tato zpráva byla založena zčásti nebo zcela překladem zprávy Prison inmate wins 41% against President Obama in West Virginia primary na anglických Wikizprávách.

  • Federal inmate makes strong showing against Obama in West Virginia primary. Fox News [online]. 2012-05-09 [cit. 2012-05-12]. Dostupné z: [1]. (anglicky)