Přeskočit na obsah

Vettel obhájil titul mistra světa

Z Wikizpráv

Neděle

Sebastian Vettel v monopostu Red Bull

Německý pilot Sebastian Vettel se podruhé za sebou stal mistrem světa Formule jedna. Ve Velké ceně Japonska v Suzuce sice dojel na třetím místě, ale to mu stačilo k tomu, aby si už po patnácti závodech sezóny pojistil nedostižný náskok. Pilot stáje Red Bull Racing má 324 bodů, o 114 víc než druhý Brit Jenson Button.

Button v Japonsku vyhrál, ale to mu nebylo nic platné. Do čela se dostal po druhé Vettelově zastávce v boxech. Před Vettela se později – poté, co byl závod restartován po výjezdu safety car – dostal i Fernando Alonso, kterému v pořadí šampionátu patří třetí příčka.

„Jsem vděčný všem v týmu, jak tady na trati, tak v Milton Keynes, že jsme mohli bojovat o titul a že jsme si vybudovali velmi silnou pozici. Je to skvělé dosáhnout cíle, který jsme si stanovili, už tady, čtyři závody před koncem,“ vzkázal „domů“ do Milton Keynes, kde stáj Red Bull Racing sídlí, staronový šampion.

Vettel si získal v letošním roce obdiv motoristických odborníků. Zatímco německá média ho srovnávají s rekordmanem šampionátu Michaelem Schumacherem, bývalá hvězda Jackie Stewart ho vyzdvihuje kvůli jeho nízkému věku: „Letos je nepochybně nejvyzrálejším 24letým jezdcem, kterého jsem kdy viděl.“ Stewart naopak srovnání s legendami minulosti odmítl. „Můžete být nejlepší jen ve své vlastní době a právě teď je nejlepší on,“ dodal.[1]

Zatím není jistý vítěz Poháru konstruktérů, ale Red Bull má s 518 body slibný náskok před McLarenem a jeho 388 body.

Související zprávy[editovat]

Zdroje[editovat]

  • Race - Vettel crowned champion as Button wins in Japan. Formula1.com [online]. 2011-10-09 [cit. 2011-10-10]. Dostupné z: [2]. (anglicky)
  1. STEWART, Jackie. Vettel's achievement is amazing for one so young. Daily Mail [online]. 2011-10-09. Dostupné z: [1]. (anglicky)