Přeskočit na obsah

Wikipedisté zasadili v Brně lípu

Z Wikizpráv

Sobota

Wikipedisté při sázení lípy

Přispěvatelé Wikipedie a členové spolku Wikimedia Česká republika (pobočky nadace Wikimedia Foundation, která je provozovatelem Wikipedie, Wikizpráv a příbuzných projektů) dnes dopoledne zasadili lípu věnovanou Wikipedii. Strom bude růst v brněnské Přírodní zahradě u medláneckého rybníka.

Vysazená lípa srdčitá nebyla vybrána náhodou. Kromě národního stromu České republiky též odkazuje na diskuzi komunity přispěvatelů české Wikipedie nazvané Pod lípou a podle ní rovněž nazvaná setkání wikipedistů Pod reálnou lípou.

Do české Wikipedie přispělo během posledních 30 dnů 2103 uživatelů a uživatelek. V Brně se někteří z nich pravidelně schází každý měsíc a místní komunita v Brně uspořádala Wikikonferenci 2014 a připravuje i letošní Wikikonferenci, která proběhne 3. prosince v univerzitním kině Scala.

Galerie[editovat]

Zdroje[editovat]

  • Čtete zprávu, která vznikla jako původní zpráva redaktora Venca24 (diskuse, příspěvky) podle vlastního zážitku, který ručí za její pravdivost. Pokud se vaše informace o události liší, Wikizprávy uvítají, pokud je s uvedením zdrojů doplníte či uvedete na diskusní stránce.

Externí odkazy[editovat]