Wikizprávy:Redaktorská výzva 2021

Z Wikizpráv

Redaktorská výzva 2021 byla osobní výzva pro přispěvatele českých Wikizpráv, které se momentálně nacházejí ve fázi pokusu o znovuoživení. Pomozte Wikizprávy znovu nastartovat přijetím této výzvy! Účastnit se může každý, kdo chce projektu pomoci!

V případě jakýchkoliv dotazů nebo pokud se vyskytne nějaký problém, napište na stránku V redakci, diskusní stránku k výzvě, nebo na diskusní stránku organizátora výzvy, uživatele Robins7. Pro základní nápovědu o přispívání nahlédněte na stránku Nápověda:Obsah nebo do Kategorie:Nápověda:(vše).

Ti, kteří výzvu splní, budou odměněni originálním wikivyznamenáním!

Pravidla

 • Výzva se skládá z celkem dvou kol, každé z nich bude trvat jeden měsíc. Redaktoři, kteří splní alespoň jedno kolo výzvy, budou odměněni originálním wikivyznamenáním, na ty, kteří úspěšně splní obě kola, čeká vyšší hodnost vyznamenání. Je možné první kolo neplnit a přidat se až ke druhému, a naopak.
 • Cílem je napsat každý týden alespoň 5 krátkých (do denního přehledu) a 3 podrobné zprávy (viz též Tipy). Ačkoliv není očekávána okurková sezóna, může se stát, že někdy nebude skoro o čem psát. V takovém případě organizátor může oznámit snížení limitu pro daný týden.
 • První kolo bude zahájeno 1. února 2021 a bude probíhat do 28. února 2021. Možnost zapsat se do něj je pouze do 7. února 2021, protože později už výzvu nelze splnit.
 • Druhé kolo bude zahájeno 1. března 2021 a bude trvat do 28. března 2021. Možnost zapsat se do něj je pouze do 7. března 2021, protože později už výzvu nelze splnit.
 • Zbytečně nepodvádějte – nepočítá se založení prázdného denního přehledu, smazané zprávy a zmeškané týdny.
 • Hlavně však editujte s odvahou!

Tipy

 • Snažte se při psaní dodržovat základní principy Wikizpráv jako doporučení o psaní zpráv a nezaujatý úhel pohledu. Určitě se však nebojte a editujte s odvahou!
 • Nevíte o čem psát? Ve světě se toho děje opravdu spoustu. Můžete se inspirovat na jiných zpravodajských webech, zabrousit do minulosti a napsat zajímavou historickou zprávu nebo využít své vlastní poznatky k napsání původní zprávy. Možností je opravdu mnoho. Jen se pokud možno zkuste vyvarovat každodenním zprávám o denních přírůstcích nakažených covidem-19, na internetu je těchto informací opravdu více než dostatek.
 • Významnost zpráv pro běžného čtenáře posuzujte dle zdravého rozumu.
 • Nemusíte se bát o tematickou (ne)vyváženost. Zajímáte-li se například o sport, klidně pište zprávy o utkáních a nemusí vám vadit, že zde zatím chybí zprávy například z kultury, pokud je však nechcete napsat Vy :-).
 • Je vhodné vést si na vlastní uživatelské podstránce seznam napsaných zpráv.

První kolo

První kolo bylo zahájeno 1. února 2021 a probíhalo do 28. února 2021.

Účastníci prvního kola

Možnost zapsat se byla pouze do 7. února 2021, protože později už výzvu nebylo možné splnit.

 1. Tak to zkusím. Ján Kepler (diskuse) 2. 2. 2021, 11:02 (CET)[odpovědět]

Všem účastníkům, velké díky!

Druhé kolo

Druhé kolo bylo zahájeno 1. března 2021 a probíhalo do 28. března 2021.

Účastníci druhého kola

Možnost zapsat se byla pouze do 7. března 2021, protože později už výzvu nelze splnit.

 1. Pokusím se o to.--Matej06 (diskuse) 1. 3. 2021, 18:17 (CET)[odpovědět]

Všem účastníkům, velké díky!

Vyhodnocení

Nikdo ze zapsaných účastníků výzvu úspěšně nesplnil, nejblíže k tomu měl redaktor Matej06, za ním skončil redaktor Ján Kepler. Oběma účastníkům však patří poděkování za snahu a účast! --Robins7 (diskuse | příspěvky | e-mail) 10. 4. 2021, 12:20 (CEST)[odpovědět]

1. kolo Redaktor Počet zpráv Splněných týdnů Odkaz
Krátkých Podrobných
Ján Kepler 2/20 1/12 0/4 link
2. kolo Redaktor Počet zpráv Splněných týdnů Odkaz
Krátkých Podrobných
Matej06 17/20 11/12 3/4 link