Přeskočit na obsah

Zemřel herec a komik Robin Williams

Z Wikizpráv

Pondělí

Robin Williams v roce 2011

Americký herec Robin Williams byl nalezen mrtvý v Marin County v Kalifornii. Williams, který v trpěl depresemi a oznámil, že se chystá přihlásit na odvykací kúru, pravděpodobně zemřel na udušení.

Williams byl hvězdou celé řady filmů, zejména komedií. Oscara získal za svou roli ve filmu Good Will Hunting, Zlaté globy za filmy Dobré ráno, Táta v sukních a Král rybář. Kromě natáčení filmů a pro televizi se Williams věnoval také stand-up comedy.

Poprvé se zapsal do pozornosti americké veřejnosti v seriálu Mork & Mindy, kde hrál mimozemšťana, který přicestuje na Zemi, zamiluje se a ožení se s Mindy McConnellovou, kterou hrála Pam Dawberová.

Williamsova manželka Susan Schneiderová řekla: „Dnes ráno jsem ztratila manžela a nejlepšího přítele a svět ztratil jednoho ze svých nejmilovanějších umělců a krásných lidských bytostí. Jsem zcela zlomená. Jménem Robinovy rodiny prosím o soukromí po dobu našeho hlubokého smutku. Jak si ho všichni pamatují, doufáme, že se pozornost nesoustředí na jeho smrt, ale na nespočetné okamžiky radosti a smíchu, které dal milionům.“

Prezident Barack Obama složil Williamsovi hold: „Robin Williams byl letec, lékař, džin, chůva, prezident, profesor, Petr Pan a všechno mezi tím. Byl jediný svého druhu. Vstoupil do našich životů jako vetřelec – ale zůstal v nich a dotýkal se každého elementu lidského ducha. Rozesmál nás. Rozplakal nás. Svůj nezměrný talent předal zadarmo a šlechetně těm, kteří ho potřebovali nejvíc – od našich vojáků v zahraničí po lidi na okraji společnosti na našich ulicích. Rodina Obamova vyjadřuje své kondolence Robinově rodině, jeho přátelům a každému, kdo díky Robinu Williamsovi našel svou řeč.“

Komik Steve Martin napsal na Twitter: „Nemohu být ztrátou Robina Williamse víc omráčen, ztrátou mensch, velkého talentu, hereckého partnera, nefalšované duše.“

Ellen DeGeneresová na Twitteru napsala: „Nemohu uvěřit zprávě o Robinu Williamsovi. Dal tolik tolika lidem. Jsem zlomená.“

Po Williamsovi (63) zůstala jeho třetí manželka a tři děti, dcera Zelda (25) a synové Zachary (31) a Cody (19).

Zdroje

[editovat]
  • Tato zpráva byla založena zčásti nebo zcela překladem zprávy Actor and comic Robin Williams found dead at 63 na anglických Wikizprávách.
  • Robin Williams dead: President Obama leads star-studded tributes to the loved Good Will Hunting actor. The Independent [online]. 2014-08-12 [cit. 2014-08-13]. Dostupné z: [1]. (anglicky)
  • Robin Williams dead in apparent suicide at 63. CBC News [online]. 2014-08-12 [cit. 2014-08-13]. Dostupné z: [2]. (anglicky)