Přeskočit na obsah

Zpráva o smrti Michaela Jacksona přetížila servery po celém světě

Z Wikizpráv

Pátek

Vzpomínkové místo na Trafalgarském náměstí v Londýně

Zpráva o smrti Michaela Jacksona, která zaplavila světová média ve čtvrtek večer středoevropského času, zmobilizovala jak diváky televizních stanic, tak i uživatele internetu. Ti vyhledávajíce stále novější a aktuálnější informace způsobili přetížení několika webových serverů, včetně internetové encyklopedie Wikipedie,[1] která v onen večer zaznamenala několikanásobně zvýšený počet žádostí o zobrazení stránek.

Kromě toho ale zažily nárůst i servery Facebook a Twitter; na druhém uvedeném několik celebrit okamžitě oznámilo nejnovější události ohledně úmrtí. Na Facebooku se počet návštěv ztrojnásobil. S velkým počtem návštěvníků se potýkaly i servery TMZ.com (tedy novin, které zprávu uvedly jako první) a Los Angeles Times.

Kromě skutečných zpráv se začaly rychle šířit nepravdivé informace, které se týkaly dalších celebrit a jejich fiktivních úmrtí. Konkrétně se jednalo o Harrisona Forda a Jeffa Goldbluma. Přestože byly takové nepotvrzené a fiktivní zprávy rychle vyvráceny, několik serverů je ještě předtím převzalo a uvedlo na svých stránkách.

Reference[editovat]

Tato zpráva byla založena zčásti nebo zcela překladem zprávy News of Michael Jackson's death overloads Internet sites and sparks hoaxes na anglických Wikizprávách.

  1. Techblog.wikimedia.org