Čilý stavební ruch vládne Spálené ulici

Z Wikizpráv

Pátek

Staveniště multifunkčního objektu v těsném sousedství vestibulu stanice metra Národní třída

Přípravy na výstavbu Copa Centra na Národní třídě v Praze pokračují v plném proudu. Stanici metra Národní třída postupně začínají obklopvat stavební ohrady, kde se stále den po dni prohlubuje stavební jáma pro budoucí stavbu multifunkčního objektu.

Současné staveniště, které už odkrylo některé historické poklady podloží středověké Prahy.[1] Během léta zde totiž probíhal archeologický průzkum.[2]

Nové budově bude muset ustoupit po čase i samotný vestibul stanice metra, který byl vybudován v první polovině 80. let a postupně se rozšiřoval, stejně jako skončilo náměstíčko s prosklenou fontánou. Stanice bude po dobu 16 měsíců uzavřená, tento čas se využije k její rekonstrukci.

Komplex Copa Centre Národní bude tvořit celkem šest vzájemně propojených budov, které zaplní plochu bývalého vestibulu metra s náměstíčkem v oblasti Spálené ulice. Má se stavět celkem 25 měsíců, v jednotlivých budovách budou kanceláře, obchody a byty.

Zdroje[editovat]

  1. Článek o středověkých sklepích na stránkách idnes.cz
  2. Článek o staveništi na Národní třídě a archeologických průzkumech

Čtete zprávu, která vznikla jako původní zpráva redaktora Aktron (diskuse, příspěvky), který ručí za její pravdivost. Pokud se vaše informace o události liší, Wikizprávy uvítají, pokud je s uvedením zdrojů doplníte či uvedete na diskusní stránce.