Přeskočit na obsah

150 těl z hromadného hrobu má patřit obětem prokaddáfiovských sil

Z Wikizpráv

Sobota

Až 150 mrtvých těl bylo nalezeno na jedné farmě poblíž hlavního města Libye Tripolisu. Údajně jde o oběti násilí páchaného jednotkami podporujícími Muammara Kaddáfího. K vraždění mělo dojít v úterý a ve středu.

Novináři popsali nález určitě 53 těl lidí zabitých jako při popravě. Dvě oběti ve vojenských uniformách měly svázané ruce za zády, podle svědků šlo pravděpodobně o vojáky, kteří se odmítli účastnit poprav civilistů.

Povstalecké oddíly již podle zpráv z Tripolisu ovládají většinu města, které se ale potýká s hrozící humanitární krizí, když ho trápí výpadky dodávek vody a elektřiny. Vážné problémy působí také nakládání s oběťmi bojů v Tripolisu, mrtvá těla se nahromadila jak v nemocnicích, tak na jiných veřejných místech. Kaddáfí je neznámo kde, o místě jeho pobytu panují dohady. Může se prý jak ukrývat stále v Libyi, tak mohl utéct např. do Alžírska nebo Zimbabwe.

Související zprávy

[editovat]

Zdroje

[editovat]
  • GAYLE, Damien; JONES, Barbara. Horror of 150 bodies found on a farm after been massacred by pro-Gaddafi forces. Daily Mail [online]. 2011-08-27 [cit. 2011-08-27]. Dostupné z: [1]. (anglicky)