Přeskočit na obsah

Z Wikizpráv

Svátky[editovat]

Jmeniny
Oldřiška, Ulrika
Státní svátky a významné dny
Světový den boje za zákaz jaderných zbraní

Z domova[editovat]

  • České bankovní poplatky jsou čtvrté nejvyšší v EU

    KDU-ČSL si nechala vypracovat expertní analýzu, podle které jsou české bankovní poplatky v poměru k hrubému domácímu produktu čtvrté nejvyšší v Evropské unii. Více na poplatcích zaplatí už jen obyvatelé Lucemburska, Německa a Itálie. Jen za rok 2007 vybraly české banky na poplatcích 45 miliard Kč. Lidovci považují zisky bank za nehorázné a chtějí to změnit, nechtějí však, aby do hospodaření bank musel zasahovat stát.

  • V České republice klesá množství vody

    Hydrologové varují, že na území České republiky dochází k celkovému úbytku množství vody. Jedná se o řeky a jezera, ale také spodní vodu. V důsledku toho vysychá půda a leckde zcela mizí voda ze studní.

Ze světa[editovat]

  • V Mauritánii proběhl státní převrat

    Mauritánská armáda dnes v 11:20 SELČ obsadila prezidentský palác v hlavním městě Nuakšottu a zajala prezidenta Sidi Mohameda Oulda Šajcha Abdalláhiho, premiéra Jahju Oulda Agmeda Waghífa a ministra vnitra. Dle agentury Reuters je příčinou prezidentovo rozhodnutí nahradit v čele armády některé vysoké důstojníky, mj. šéfa armády Mohameda Oulda Šajcha Mohameda Ahmeda Ghazuáního a velitele prezidentské gardy Mohameda Oulda Abdelazíze.

Věda a technika[editovat]

Kultura[editovat]

Ekonomika[editovat]

Sport[editovat]

Úmrtí[editovat]

Zdroje[editovat]