Diskuse:Karlínská tříska 2009

Z Wikizpráv
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Kategorizace[editovat]

Není mi moc jasné, proč ce tenhle článek kategorizuje do Kategorie:Evropa, když do ní spadá Kategorie:Česko a do té zase Kategorie:Praha? A jednalo se o regionální přehlídku, konanaou v Praze, a ne o celostántní! Až bude celostátní v Děčíně, tak tam bude mít smysl kategorizovat jak Kategorie:Děčín (místo konání), tak i Kategorie:Česko (celostátní přehlídka), ale takhle to IMHO dělá binec v celé kategorizaci.

Zrovna tak, jaký smysl to má dávat tuhle zprávu explicitně do Kategorie:Kultura, když už je v ní implicitně obsažená tím, že je primárně v Kategorie:Divadlo? --Kychot 16. 3. 2009, 09:38 (UTC)

Kolego a smysl kategorizace na Wikizprávách chápeš? --Ragimiri 16. 3. 2009, 14:31 (UTC)
Protože kategorizace podobná té na Wikipedii by zde způsobila problém při výpisu zpráv na Hlavní straně, kde se používá Dynamic Page List. Proto je nutné používat všechny kategorie, nikoliv pouze ty poslední, nejpřesnější. --Aktron 16. 3. 2009, 14:38 (UTC)

@Ragimiri: No právě že vůbec nechápu, kdybych chápal, tak se neptám, a doufám, že mně to kolego vysvětlíš. Protože tím, že se nevyznám v té kategorizaci, se mi ani nepodařilo najít nic v Kategorie:Nápověda:(vše), aby si napověděl, jak se tu kategorizuje. Jediné, k čemu jsem se propracoval, je stránka Wikizprávy:Kategorizace, kde jsem nenašel nic o tom, o čem tu s Aktronem píšete. Píše se tam jen o tom, že na popsání článku stačí ty kategorie tři. Tak nevím, z čeho to má normální uživatel pochopit.

@Aktron: Nevím, co je Dynamic Page List, nic takového jsem tu nenašel. To je nějaká extenze? Na titulní stránce vidím nějaké dynamické seznamy v šesti kategoriích podle témat, z čeho bych možná pochopil, že se k divadlu musí napsat, že je to kultura, a k fotbalu, že je to sport, pokud si to ten SW nedokáže přežvejkat sám, ale naprosto z toho už nechápu, proč se k Praze musí přidávat Česko a k Česku ještě Evropa. --Kychot 16. 3. 2009, 19:41 (UTC)

Je zapotřebí uvádět jak Praha, tak i Česko i Evropa, aby se zpráva zobrazila na všech třech portálech, kam patří, protože do každého z nich je nahrávána pomocí toho seznamu Dynamic Page List, který čerpá jen přímo z udané kategorie, ne z kategorií podřazených.--Ria 17. 3. 2009, 16:45 (UTC)