Přeskočit na obsah

Evropská léková agentura podmínečně schválila vakcínu proti covidu-19 společností Pfizer a BioNTech

Z Wikizpráv

Pondělí

Evropská léková agentura (EMA) dnes oznámila, že podmínečně schválila vakcínu proti covidu-19 od společnosti Pfizer ve spolupráci s firmou BioNTech. V zemích Evropské unie by se mohlo začít očkovat 27. prosince.

Po schválení vakcíny Evropskou lékovou agenturou je však potřeba, aby rozhodnutí potvrdila i Evropská komise. Její předsedkyně Ursula von der Leyenová uvedla, že očkovat by se v zemích Evropské unie mohlo začít 27. prosince, což pro Česko potvrdil i premiér Andrej Babiš, podle nějž je Česko na zahájení očkování připraveno. „Konečně jsme se dočkali. Evropská léková agentura v 15 hodin oznámila, že podmíněně schválila vakcínu firmy Pfizer. Evropská komise by mohla zasednout ještě zítra večer, čímž by se vše urychlilo,“ uvedl Babiš. Agentura ve zrychleném řízení jedná také o posouzení americké vakcíny od firmy Moderna, k níž by se měla vyjádřit 6. ledna.

Související zprávy[editovat]

Zdroje[editovat]

  • Může se začít. Léková agentura EU dala zelenou vakcíně Pfizer. Novinky.cz [online]. 2020-12-21 [cit. 2020-12-21]. Dostupné z: [1].