Aktualizovat

Wikizprávy:Hlavní strana

Z Wikizpráv
(přesměrováno z Hlavní strana)
Přejít na: navigace, hledání

Zprávy

 • Územím České republiky projel konvoj 125 vozidel americké armády směřující z Německa na základnu v Polsku.
 • V Katedrále svatého Víta na Pražském hradě proběhlo poslední rozloučení se zesnulým kardinálem Miloslavem Vlkem.
 • V Římě se k 60. výročí podpisu římských smluv, které daly vzniknout Evropskému hospodářskému společenství, sešli všichni vrcholní představitelé 27 členských států Evropské unie. Ve společné deklaraci se přihlásili k myšlence jednotny a nedělitelnosti. Evropská unie by podle ní měla být za deset let bezpečná, prosperující, konkurenceschopná a sociálně odpovědná. Text se též zmiňuje o možnosti postupovat sice za stejným cílem, ale jiným tempem a intenzitou aneb tzv. vícerychlostní Evropě.
v minulosti

 • Americkou Sněmovnou reprezentantů neprošel návrh prezidenta Donalda Trumpa na zrušení Obamovy zdravotní reformy, známé též jako Obamacare. Vzhledem k hlasitému odporu značné části republikánů se jej Trump rozhodl sám stáhnout.
 • Běloruská policie zadržela v Brestu Uladzimira Njakljajeva, jednoho z hlavních opozičních vůdců a prezidentského kandidáta ve volbách v roce 2010. Podle agentury BelaPAN zatčení souvisí s plánovanou demonstrací v Minsku, která má být protestem proti hospodářské a sociální politice režimu prezidenta Alexandra Lukašenka a na jejíž přípravě se Njakljajeva aktivně podílel.
 • Jednadvacetiletá zdravotní sestra z Klaudiánovy nemocnice v Mladé Boleslavi je podezřelá, že pacientce vpíchla do žíly vzduch, čímž jí způsobila smrt. Motiv činu není zatím policii znám.
 • Německý parlament rozhodl o zavedení poplatků za použití německých dálnic. Ty by se od roku 2019 měly týkat jak domácích řidičů, tak cizinců.
v minulosti

 • Doživotní vězení pro Kevina Dahlgrena, který v roce 2013 zavraždil čtyři lidi v Brně-Ivanovicích, dnes potvrdil odvolací Vrchní soud v Olomouci.
 • Na východě Ukrajiny v oblasti Charkov došlo k požáru velkého skladu munice. Z města Balaklija a okolních vsí bylo evakuováno 20 000 lidí. Výbuchy začaly okolo půl třetí ráno, armáda viní sabotéry.
v minulosti

 • Pět lidí bylo zabito a několik desítek zraněno po útoku neznámého útočníka ve Westminsterském paláci a jeho okolí. Útočník byl při útoku zabit, policie případ vyšetřuje jako teroristický útok.
 • Ukrajinské úřady zakázali ruské zpěvačce Juliji Samojlovové nominované pro účast v letošním ročníku soutěže Eurovision Song Contest vstup na Ukrajinu do dobu tří let. Důvodem je její návštěva poloostrova Krym anektovaného Ruskem v roce 2014.
 • Ve věku 72 let zemřela Helena Štáchová, česká loutkoherečka, zpěvačka, scenáristka, režisérka a dabérka.
v minulosti

 • Ve věku 101 let zemřel americký miliardář, bankéř a filantrop David Rockefeller. Zemřel ve svém domě, ve spánku, příčinou smrti bylo selhání srdce.
v minulosti

O Wikizprávách

Wikizprávy, wiki běžící na otevřeném a svobodném softwaru MediaWiki, provozuje nezisková nadace Wikimedia Foundation, která spravuje také řadu dalších otevřených mnohojazyčných projektů:

logo Wikipedie logo Wikislovník logo Wikizdroje logo Wikicitáty logo Wikiknihy logo Wikicesty logo Wikiverzita logo Wikidruhy logo Wikidata logo Wikimedia Commons
Wikipedie Wikislovník Wikizdroje Wikicitáty Wikiknihy Wikicesty Wikiverzita Wikidruhy Wikidata Commons
Otevřená encyklopedie Výkladový slovník Volně dostupné dokumenty Sbírka citátů Volně dostupné knihy a manuály Otevřený cestovní průvodce Volně dostupné vzdělání Adresář biologických druhů Svobodná databáze vědomostí Sdílená sbírka médií