Aktualizovat

Wikizprávy:Hlavní strana

Z Wikizpráv
(přesměrováno z Hlavní strana)
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Zprávy

  • Statisíce demonstrantů se připojily ke generální stávce proti vojenskému převratu Myanmaru.
  • Ústavní soud na základě stížnosti senátorů zrušil rozhodnutí vlády o uzavření maloobchodních prodejen, kvůli nedostatečnému odůvodnění. K otevření obchodů však nedojde, neboť bylo zrušeno rozhodnutí z 28. ledna 2021, které přestalo kvůli novému nouzovému stavu platit 14. února 2021, kdy byl nouzový stav a spolu s ním zákaz maloobchodního prodeje na základě rozhodnutí Sněmovny zrušen a ihned znovu vyhlášen. Ústavní soud však uvedl, že by se rozhodnutím měla vláda příště řídit.
v minulosti

  • Boeing doporučil uzemnění a Federální úřad pro letectví nařídil prohlídku motorů všech 128 letadel typu Boeing 777 s motory Pratt & Whitney 4000, kvůli sobotnímu incidentu kdy letadlu tohoto typu za letu upadl kus motoru.
v minulosti

  • Krátce po vzletu začal letadlu typu Boeing 777 společnosti United Airlines s 231 pasažéry a 10 členy posádky na cestě z amerického Denveru do havajského Honolulu hořet jeden z motorů, jehož kus se následně ulomil a dopadl na předměstí Denveru. Letadlo nouzově přistálo a nikdo v letadle ani na zemi nebyl zraněn.
v minulosti

  • Ministerstvo zdravotnictví oznámilo, že od 22. února 2021 na místech s vyšší koncentrací lidí bude povinné nošení respirátorů, nanoroušek či dvou ústenek najednou.
  • Spojené státy americké se na základě rozhodnutí prezidenta Joea Bidena znovu připojily k Pařížské dohodě, kterou 107 dní zpět opustily kvůli rozhodnutí bývalého prezidenta Donalda Trumpa.
v minulosti

O Wikizprávách

Napište zprávu

Wikizprávy, wiki běžící na otevřeném a svobodném softwaru MediaWiki, provozuje nezisková nadace Wikimedia Foundation, která spravuje také řadu dalších otevřených mnohojazyčných projektů:

logo Wikipedie logo Wikislovník logo Wikizdroje logo Wikicitáty logo Wikiknihy logo Wikicesty logo Wikiverzita logo Wikidruhy logo Wikidata logo Wikimedia Commons
Wikipedie Wikislovník Wikizdroje Wikicitáty Wikiknihy Wikicesty Wikiverzita Wikidruhy Wikidata Commons
Otevřená encyklopedie Výkladový slovník Volně dostupné dokumenty Sbírka citátů Volně dostupné knihy a manuály Otevřený cestovní průvodce Volně dostupné vzdělání Adresář biologických druhů Svobodná databáze vědomostí Sdílená sbírka médií