Aktualizovat

Wikizprávy:Hlavní strana

Z Wikizpráv
(přesměrováno z Hlavní strana)
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Zprávy

  • Americké síly provedly sérii náletů na zařízení proíránské milice poblíž města Al Búkamál v Sýrii, reagovaly tak na raketový útok z poloviny měsíce, který Írán učinil v Iráku.
  • Vláda ČR vyhlásila nový nouzový stav s platností do 28. března 2021, oznámila také omezení volného pohybu osob.
v minulosti

  • Premiér Andrej Babiš uvedl, že Francie Česku v březnu daruje 100 000 dávek vakcíny proti covidu-19 od firem Pfizer a BioNTech.
v minulosti

  • Statisíce demonstrantů se připojily ke generální stávce proti vojenskému převratu Myanmaru.
  • Ústavní soud na základě stížnosti senátorů zrušil rozhodnutí vlády o uzavření maloobchodních prodejen, kvůli nedostatečnému odůvodnění. K otevření obchodů však nedojde, neboť bylo zrušeno rozhodnutí z 28. ledna 2021, které přestalo kvůli novému nouzovému stavu platit 14. února 2021, kdy byl nouzový stav a spolu s ním zákaz maloobchodního prodeje na základě rozhodnutí Sněmovny zrušen a ihned znovu vyhlášen. Ústavní soud však uvedl, že by se rozhodnutím měla vláda příště řídit.
v minulosti

O Wikizprávách

Napište zprávu

Wikizprávy, wiki běžící na otevřeném a svobodném softwaru MediaWiki, provozuje nezisková nadace Wikimedia Foundation, která spravuje také řadu dalších otevřených mnohojazyčných projektů:

logo Wikipedie logo Wikislovník logo Wikizdroje logo Wikicitáty logo Wikiknihy logo Wikicesty logo Wikiverzita logo Wikidruhy logo Wikidata logo Wikimedia Commons
Wikipedie Wikislovník Wikizdroje Wikicitáty Wikiknihy Wikicesty Wikiverzita Wikidruhy Wikidata Commons
Otevřená encyklopedie Výkladový slovník Volně dostupné dokumenty Sbírka citátů Volně dostupné knihy a manuály Otevřený cestovní průvodce Volně dostupné vzdělání Adresář biologických druhů Svobodná databáze vědomostí Sdílená sbírka médií