Aktualizovat

Wikizprávy:Hlavní strana

Z Wikizpráv
(přesměrováno z Main Page)
Přejít na: navigace, hledání

Zprávy

založit

  • Kvůli anonymní hrozbě musel být evakuován 2. terminál Letiště Václava Havla v Praze. Terminál prohledávají pyrotechnici a cvičení psi.
v minulosti

  • Prezident Miloš Zeman podal podnět k Ústavnímu soudu kvůli novele zákona o střetu zájmů, označované jako „lex Babiš“.
  • Ve Zvoli u Prahy začala kolem třetí hodiny ráno hořet lakovna, v budově byly tlakové láhve z nichž některé vybuchly. U požáru zasahuje 35 jednotek hasičů, byla zraněna jedna zaměstnankyně lakovny a jeden hasič. Škoda je odhadnuta na 100 miliónů Kč.
v minulosti

  • Více než 180 000 lidí musí být evakuováno z okolí přehrady u jezera Oroville v Kalifornii. Kvůli vytrvalým dešťům hladina vody v přehradě prudce stoupla, a na přepadu došlo k poškození betonu.
v minulosti

  • Letiště v Hamburku muselo být evakuováno kvůli pepřovému spreji, který se šířil klimatizací. Lékaři museli ošetřit nejméně 68 lidí, několik letů bylo zpožděno. Důvod této události není zatím znám, ale s největší pravděpodobností se nejedná o teroristický čin.
v minulosti

  • Rychlobruslařka Martina Sáblíková se stala mistryní světa v závodě na 5000 m. S časem 6:52,38 minuty porazila Němku Claudii Pechsteinovou, která získala druhé místo. Na třetím místě se umístila Kanaďanka Ivanie Blondinová.
  • Ve vsetínské nemocnici zemřela ve věku 87 let folkórní zpěvačka Jarmila Šuláková (*27. června 1929). Od začátku devadesátých let 20. století zpívala se skupinou Fleret.
v minulosti

O Wikizprávách

Wikizprávy, wiki běžící na otevřeném a svobodném softwaru MediaWiki, provozuje nezisková nadace Wikimedia Foundation, která spravuje také řadu dalších otevřených mnohojazyčných projektů:

logo Wikipedie logo Wikislovník logo Wikizdroje logo Wikicitáty logo Wikiknihy logo Wikicesty logo Wikiverzita logo Wikidruhy logo Wikidata logo Wikimedia Commons
Wikipedie Wikislovník Wikizdroje Wikicitáty Wikiknihy Wikicesty Wikiverzita Wikidruhy Wikidata Commons
Otevřená encyklopedie Výkladový slovník Volně dostupné dokumenty Sbírka citátů Volně dostupné knihy a manuály Otevřený cestovní průvodce Volně dostupné vzdělání Adresář biologických druhů Svobodná databáze vědomostí Sdílená sbírka médií