Aktualizovat

Wikizprávy:Hlavní strana

Z Wikizpráv
(Přesměrováno z Main Page)
Přejít na: navigace, hledání

Denní přehledy

  • V Praze přistálo největší osobní dopravní letadlo na světě Airbus A380. V neděli poprvé začal létat na pravidelné lince aerolinií Emirates ze Spojených arabských emirátů. Letadlo, je dlouhé 73 metrů a dokáže pojmout až 519 pasažérů.
1. květen v minulosti

  • Jeden z nejznámějších vědců našeho století Elon Musk oznámil že chce s jeho společeností SpaceX vyslat raketu Red Dragon v roce 2018 na Mars. Podle mnohých lidí má ovšem společnost Elona Muska vyské ambicea podle McDowella se dočkáme startu na Mars až v roce 2019 nebo v roce 2020.
29. duben v minulosti

  • Americká společnost Honeywell přichází s inovativním komunikačním systémem JetWave, který umožní cestujícím na palubách letadel využívat vysokorychlostní internet. Vývoj trval asi 3,5 let, přičemž posledního půl roku probíhalo testování na Boeingu 757. Systém nedávno získal potřebné povolení od Americké vlády.
28. duben v minulosti

  • Německo oznámilo, že začne dotovat ekologické automobily. Na pořízení elektromobilu přispěje částkou 4 tisíc eur (cca 106 tisíc Kč), na automobil s hybridním pohonem 3 tisíce eur (cca 80 tisíc Kč), podmínkou je, že cena vozu nepřekročí 60 tisíc eur (1,6 milionu Kč).
  • Ukrajina plánuje vyhovět požadavkům Mezinárodního měnového fondu na zvýšení ceny plynu pro koncové odběratele. V plánu je zvýšení o 100 procent, což je více, než MMF požadoval. Zvýšení ceny přitom může vyvolat lidem značné problémy, ale je nutné kvůli pomoci MMF, který zdražením plynu svou pomoc podmiňoval.
27. duben v minulosti

  • Svět si připomíná 30. výročí výbuchu čtvrtého reaktoru jaderné elektrárny v Černobylu. Šlo o první z dvou případů jaderné havárie nejvyššího stupně 7 mezinárodní stupnice jaderných událostí. Druhým dosavadním případem se stala havárie v jaderné elektrárně Fukušima v roce 2011.
26. duben v minulosti

Wikizprávy

Wikizprávy, wiki běžící na otevřeném a svobodném softwaru MediaWiki, provozuje nezisková nadace Wikimedia Foundation, která spravuje také řadu dalších otevřených mnohojazyčných projektů:

logo Wikipedie logo Wikislovník logo Wikizdroje logo Wikicitáty logo Wikiknihy logo Wikicesty logo Wikiverzita logo Wikidruhy logo Wikidata logo Wikimedia Commons
Wikipedie Wikislovník Wikizdroje Wikicitáty Wikiknihy Wikicesty Wikiverzita Wikidruhy Wikidata Commons
Otevřená encyklopedie Výkladový slovník Volně dostupné dokumenty Sbírka citátů Volně dostupné knihy a manuály Otevřený cestovní průvodce Volně dostupné vzdělání Adresář biologických druhů Svobodná databáze vědomostí Sdílená sbírka médií