Přeskočit na obsah

Nadal vyhrál French Open, vyrovnal Borgův rekord

Z Wikizpráv
Federer (vlevo) a Nadal

Neděle

Vítězem dvouhry mužů na tenisovém Roland Garros v Paříži se stala španělská světová jednička Rafael Nadal. Rogera Federera ze Švýcarska porazil 7:5, 7:6, 5:7 a 6:1 a z vítězství na antukovém grand slamu se radoval už pošesté. Vyrovnal tím historický rekord Björna Borga.

Federer se snažil mnohem častěji zakončovat a v prvních třech setech držel svého soupeře pod tlakem. „Já hraju s větším rizikem, takže pak procházím i svými špičkami a krizemi. Zatímco Rafa se drží své hry celou dobu. Proto jsem to já, kdo se snaží diktovat hru a rozhodnout o výsledku. Když hraju dobře, pravděpodobně vyhraju. Když ne, pak vyhraje on,“ zafilozofoval Federer.

Velkým finišem otočil ve svůj prospěch třetí set a prodloužil tím pomalu končící zápas. Právě když ale konečně proměnil setbol a měl tři brejkboly v úvodní hře čtvrté sady, zápas se zlomil v Nadalův prospěch a čtvrtý set už vyhrál Španěl rychle 6:1. „Zachránit se ze stavu 0:40 bylo pro mne moc důležité. Byl to velký zvrat v utkání,"“ řekl Nadal. Celé utkání trvalo tři hodiny a čtyřicet minut.

„Je to hodně zvláštní vyrovnat šest vítězství Björna Borga. Je to čest být s ním srovnáván. Ale to hlavní je prostě vyhrát Roland Garros,“ prohlásil Nadal po svém vítězství.

Pro Nadala je to navíc jubilejní desátý grandslamový titul. Je teprve sedmým hráčem historie, kterému se to podařilo v mužské dvouhře po Tildenovi, Emersonovi, Laverovi, Borgovi, Samprasovi a Federerovi. Z aktivních hráčů nemá žádný jiný tenista než Nadal a Federer víc než dvě grandslamové trofeje.

Související zprávy[editovat]

Zdroje[editovat]

  • French Open: Rafael Nadal 'honoured' to match Borg feat. BBC News [online].  [cit. 2011-06-05]. Dostupné z: [1]. (anglicky)