Praha se rozloučila s posledním autobusem s cedulovou orientací

Z Wikizpráv
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Vůz 7186 v den svého posledního vypravení stanicuje ve smyčce Bořislavka

Pondělí

V pátek 11. června 2010 byl naposledy vypraven do pražské autobusové sítě autobus opatřený cedulovou orientací, tedy nikoli digitálním panelem, jako v současné době všechny ostatní stroje. Jednalo se o autobus typu Karosa B 731 evidenčního čísla 7186, který náleží pražským autobusovým garážím Řepy. Vůz byl vypraven na první pořadí linky číslo 131, která jezdí mezi Bořislavkou, Bubenčem a Hradčanskou na Praze 6. Toto poslední vypravení na linku s cestujícími bylo zataženo ve 20.31, čím byl běžný provoz autobusů s cedulovými orientacemi v Praze ukončen. Skončila tak éra orientací, kterými byly autobusy vybavovány od svých prvních nasazení.

V síti pražské dopravy jsou tedy cedulemi vybaveny již pouze některé starší typy tramvají, protože poslední metra s cedulí byly soupravy typu 81-71, které ukončily na lince B provoz v létě minulého roku. Fakticky ještě v provozu zůstávají cedulové autobusy některých alternativních dopravců zahrnutých do PID, používané hlavně na náhradní dopravě a elektrobus BredaMenarinibus Zeus vypravovaný na linku 292 obsluhující nemocnici Pod Petřínem. Zde se však nejedná o klasický autobus nýbrž minibus a je zde plánováno nahrazení cedulové orientace standardním digitálním panelem.

Zdroje[editovat]

Čtete zprávu, která vznikla jako původní zpráva redaktora Jagro (diskuse, příspěvky), který ručí za její pravdivost. Pokud se vaše informace o události liší, Wikizprávy uvítají, pokud je s uvedením zdrojů doplníte či uvedete na diskusní stránce.