Tramvaje se po rekonstrukci vrátily do Řep

Z Wikizpráv

Pátek

Tramvaj Tatra T6A5 v zastávce Krematorium Motol v den otevření

Dnes se po téměř čtyřech měsících vrátily tramvaje na pražské sídliště Řepy. Doprava v úseku mezi Vozovnou Motolhlavovou smyčkou Sídliště Řepy byla ukončena 1. června 2010. Na začátku prázdnin pak byla trať vyloučena v celé své délce od Anděla. K částečnému návratu na nově zrekonstruovanou trať mezi Andělem a Vozovnou Motol došlo na začátku září, avšak úsek do Řep byl otevřen až nyní.

Příčinou rekonstrukce byl havarijní stav trati postavené z velkoplošných panelů. Panely po celé trati byly vytrhány, na panelech zůstal postaven pouze již dříve rekonstruovaný úsek mezi křižovatkou ulice Mozartovy s Plzeňskou po křižovatku Plzeňské s Jinonickou ulicí. Pod odstraněnými panely bylo vyhloubeno podloží, které bylo vysypáno štěrkem, do něhož byla v nezměněném trasování položena nová trať. Ta je tvořena více typy jak povrchu, tak kolejnic – v úseku od křižovatky Anděl po křižovatku s Mozartovu ulici a od Klamovky po Kavalírku je ze žlábkových kolejnic a kryta asfaltovým povrchem, mezi Kavalírkou a Sídlištěm Řepy je pak použita kolejnice železničního typu s nekrytým, štěrkovým povrchem. Kolejnice S49 místy přechází v kolejnici žlábkovou, či je k ní přivařen přídavný žlábek, který umožňuje průjezd automobilové dopravy přes trať. V úseku mezi Slánskou a smyčkou Sídliště Řepy je povrch tratě zatravněn.

V rekonstruovaném úseku byly také opraveny všechny zastávky, u některých z nich byla také mírně posunuta jejich poloha. Všechny rekonstruované zastávky (krom výstupní zastávky v obratišti Sídliště Řepy) byly osazeny označníky s digitálním panelem zobrazujícím mj. i dobu do odjezdu dalšího spoje.

Zdroje[editovat]

Čtete zprávu, která vznikla jako původní zpráva redaktora Jagro (diskuse, příspěvky), který ručí za její pravdivost. Pokud se vaše informace o události liší, Wikizprávy uvítají, pokud je s uvedením zdrojů doplníte či uvedete na diskusní stránce.