Vláda vyhlásila státní smutek k úmrtí Václava Havla

Z Wikizpráv

Pondělí

Svíčky na Václavském náměstí v Praze k uctění památky smrti Václava Havla

Vláda na svém smutečním zasedání rozhodla o vyhlášení státního smutku k uctění památky zesnulého prezidenta a disidenta Václava Havla. Státní smutek bude trvat tři dny – od 21. do 23. prosince. Vláda rovněž vyzvala občany, aby v pátek 23. prosince ve 12 hodin uctili památku Václava Havla minutou ticha. Právě v pátek se totiž koná státní pohřeb zesnulého prezidenta.

Vlajky na úředních budovách budou svěšeny na půl žerdi a kasina zůstanou zavřená. Médiím bylo také doporučeno, aby „o státním smutku referovala důstojným způsobem“.

Vláda na svém zasedání také schválila návrh zákona o zásluhách Václava Havla. Tento zákon by navázal na tradici již platícího Zákona o zásluhách Tomáše Garrigua Masaryka a Zákona o zásluhách Edvarda Beneše. Návrh ještě musí projít sněmovnou a senátem.

Související zprávy[editovat]

Zdroje[editovat]

  • Státní smutek od středy do pátku, zákon nařizuje jen zavřít kasina. iDNES.cz [online]. 2011-12-19 [cit. 2011-12-20]. Dostupné z: [1].
  • Vláda vyhlásila státní smutek k uctění památky prezidenta Václava Havla [online]. Vláda České republiky, 2011-12-19, [cit. 2011-12-20]. Dostupné online. (česky)

Externí odkazy[editovat]