Přeskočit na obsah

V Praze dojezdily tramvaje Tatra T3

Z Wikizpráv

Pondělí

Souprava 6892+6921 během svého předposledního výkonu stanicuje v zastávce Náměstí Míru

V Praze byl dopoledne ukončen provoz původních tramvají typu Tatra T3. Stalo se tak až dnes, i když oficiální rozloučení s těmito vozy proběhlo už 17. září při příležitosti dne otevřených dveří Dopravního podniku, kdy byla v provozu ještě čtveřice těchto vozů.

Dvojice 6957+6852 provozovaná žižkovským depem dojezdila po ranním výkonu 21. října na lince 9. V provozu tedy zbývala pouze dvojice strašnických vozů 6892 a 6921. Tyto vozy byly pravidelně vypravovány na linku 22, později sloužily jako záloha a na začátku listopadu se během vyloučení vozovny Pankrác několikrát vypravily i na linky běžně neobsluhované strašnickou vozovnou jako 3 či 18. Ke konci svého provozu souprava v řazení 6921+6892 byla vypravena na většinu strašnických linek, tedy 7, 11, 22 i 26. Předposlední den svého provozu byla přepřažena do pořadí 6892+6921 a byla vypravena na nedělní celodenní pořadí linky 22, což byl její předposlední výkon s cestujícími v běžném provozu. Poslední výkon se uskutečnil v pondělí 19. prosince, kdy byla souprava vypravena na linku 22 na ranní část šejdrového pořadí, tj. ve špičce od šesti hodin do 9:12. Po zatažení byl vůz odstrojen a manipulačně převezen do vozovny Střešovice, kde bude sloužit ke komerčním jízdám.

V Praze v současné době zůstává 22 vozů Tatra T3, ale do pravidelného provozu s cestujícími nezasahuje žádný. Z neprovozních vozů se nachází osm kusů ve vozovně Vokovice, dva na Žižkově, čtyři v Ústředních dílnách v Hostivaři a tři, používané jako sklad, ve vozovně Střešovice. Z provozních vozů se nachází dvojice historických vozů ve vozovně Střešovice, kde je také deponována poslední provozní dvojice pro komerční jízdy. Poslední byl přestavěn z původně cvičného vozu a je dočasně deponován v hostivařských ústředních dílnách. V provozu také zůstává nespočet jiných verzí vozu Tatra T3 a jeho rekonstrukcí.

Galerie[editovat]

Související zprávy[editovat]

Zdroje[editovat]

Čtete zprávu, která vznikla jako původní zpráva redaktora Jagro (diskuse, příspěvky), který ručí za její pravdivost. Pokud se vaše informace o události liší, Wikizprávy uvítají, pokud je s uvedením zdrojů doplníte či uvedete na diskusní stránce.